KURUMSAL
Hakkımızda
SEMBOL PLASTİK

       1971 Yılında şirketimizin kurucusu Nihat BALABAN İstanbul Eminönü ilçesinde ticaret hayatına saat yedek parçaları toptan satışını yaparak başlamıştır. Bu alanda faaliyet gösterirken yedek parça stoklanmasındaki ekipman eksikliğini fark etmiş ve 1977 yılında ilk “ Plastik Çekmeceli Kutu” kalıbının yapımına başlanmıştır. 1978 yılında İstanbul Süleymaniye’ de ilk atölyesini açmış ve sonrasında bir  çok sektörün depolama ihtiyaçlarına çözümler üretmek için ilk olarak “ Plastik Çekmeceli Kutu” imalatına başlanmıştır.

      1998 yılında kurumsallaşma yolunda ilk adımın atarak Sembol Plastik Firmasını kurmuştur. Kurulduğu yıldan günümüze her geçen yılda depolama ihtiyaçlarına; depolama alanlarını en verimli şekilde kullanma suretiyle getirdiği sürekli gelişen yenilikçi çözümleri ile firmanın artan taleplere verdiği hızlı çözümler ve yeni iş ortakları; yüksek bir büyüme oranını da beraberinde getirmiştir.

      Yıllar içerisinde artan bir motivasyonla yatırımlarına devam etmiş ve 2013 yılında Kıraç Esenyurt Fabrikası inşaatına başlamıştır. İhracat pazarlarına yüksek kalite ve hızlı çözüm odaklı ürün sunma doktrini çerçevesinde sağlanan başarı artan bir hızla devam etmekte, ülke ekonomisine de katma değer sağlanmaya devam edilmektedir. 2014 yılında yeni fabrikaya taşınma bitirilmiş ve 7000 m2 kapalı alanda 100’e yakın çalışanı ve 300 ton ile 2200 ton arasındaki 15 plastik enjeksiyon makinesi ile ülke ve dünya pazarlarına üretim yapmaya devam etmektedir.

      Doğanın korunmasına yönelik bakış açısını öncelikleri arasına alan Sembol Plastik, müşterilerine geri dönüşümlü ham madde seçeneğini artı bir değer olarak sunmak suretiyle doğaya mümkün olan en fazla faydayı kazandırmayı temel ilke edinmiştir. Böylelikle üretiminin yüksek oranda bir kısmını geri dönüşümlü malzeme iledevam ettirmekte hem ülke ekonomisine atıl durumdaki kaynakları mamul olarak üreterek katkı sağlamakla hem de çevre atık oranını azaltarak ülkemizi gelecek kuşaklara daha yaşanılabilir bir dünya bırakma doktrini çerçevesinde destek olmayı sürdürme amacını devam ettirmektedir.

     Hedefimiz müşteri memnuniyeti, yüksek kaliteli üretim ile süregelen büyümeyi giderek artan bir ivme ile sürdürmektir.